Yürüyüş Kasları Eritir ?

Winchester

ResPecT
Emektar
9 Haz 2018
105
24
0
Awards
0
19
Merhaba dostlar bugün sizlerle uzun zamandır herkesin kafasını kurcalayan bi konu hakkında konuşacağım.
Cardio / Yürüyüş,Bisiklet gibi şeylere verilen temel ad/isim eğer ki cardio yapıyorsanız ve kilo vermeye çalışıyorsanız bunu okuyun yardımı dokunucaktır.
Cardio:  "Kas proteinlerinin parçalanarak enerji için kullanıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Fakat üzülmenize gerek yok, siz zaten sık sık kas proteinlerinizi parçalayıp tekrar inşa ediyorsunuz. Bu işleme “protein çevirimi” denir. Vücudunuz sıkça anabolik(yapıcı metabolizma) ve katabolik (yıkıcı metabolizma) arasında ileri geri bir dönüşüm yapmaktadır. Bu sadece yaşamın normal bir parçasıdır. Hedefiniz basitçe teraziyi anabolik tarafta kalacak ve kas kazanmanızı ya da en azından kas kaybetmemenizi sağlayacak şekilde ayarlamak olmalıdır."

Cardio yağ yakımı yanında kas yakımıda yapar ve kaslarınızın erimesine sebeb olabilir protein ile beslenmeyip kas çalışmıyorsanız kaslarınız erir eğer ki bir kas antremanı ile birlikte cardio yaparsanız cardio ani kilo kaybetirir. Fakat kas çalışmak spordan sonrada yağ yakımı sağlamaktadır. Yani cardio ve kas çalışırken 2 kere düşünün.
 

YASAL UYARI

  • Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü