WinRAR'da 14 Senelik BUG Bulundu

C1H4N

Moderatör
Moderatör
7 Haz 2018
163
390
0
Awards
0
binstagram.site
WinRAR'da, yaklaşık 14 yıldır fark edilmemiş bir hata keşfedildi. 2005 yılından beri uygulamada bulunan bu güvenlik açığı ile RAR dosyaları, kullanıcıların bilgisayarına bir virüs kurulabilmesi ve tüm bilgisayarın kontrolünün hacker'ın eline geçmesi mümkün oluyordu. Tel Aviv menşeli bir güvenlik firması olan Check Point tarafından keşfedilen bu hata, WinRAR'ın yapımcısı RarLab'e bildirildi.

WinRAR'ın yapımcıları, hatanın bildirilmesinin hemen ardından yeni bir sürüm yayınladı. 5.70 beta 2 sürümü ile birlikte uygulamada bu tür bir güvenlik açığı bulunmayacak. Eğer bilgisayarınızda WinRAR kullanıyorsanız buraya tıklayarak 5.70 Beta 2'yi kurmayı ihmal etmeyin.


https://fossbytes.com/winrar-flaw-malware/

(ALINTIDIR)
 
  • Beğen
Tepkiler: Venia ve altay

YASAL UYARI

  • Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü