Telefon ve Sim Kartlarına Adli İnceleme

burakdemir02

Yeni Ucube
12 Tem 2018
28
0
0
20
Adıyaman
www.burakdemir.net.tr
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Sizlere bu konumda Adli bilişim programlarından olan Mobil Edit Forensic programını tanıtacağım.[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Günümüzde suçlarda en çok kullanılan suç aletlerinin başında gelen ve hemen hemen herkesin elinde olan cep telefonlarını adli soruşturmalarda incelemek üzere tasarlanmış bir programdır. Program sim kart kopyalama,cihaz imajı alma, cihaz kullanım geçmişini görüntüleme ve bir çok özellik barındırmaktadır. Örneğin; Bir cihaz satacaksınız,satmadan önce cihazınızın bu programla yedeğini alarak son halini yedeklemiş olur ve ilerde cihaz sahibi suça bulaşırsa sizin aldığınız yedek sizi aklamak için kullanılabilir.[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Programımızı aşağıda linkini verdiğim adresten indirip kurulumunu yapıyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]İndirme Linkleri[/font]
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]
https://cloud.mail.ru/public/CvvF/nCBprj8Ar[/font]

Kod:
Mobil Edit Forensic
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]
Virüs Total[/font]

Kod:
https://m etadefender.opswat.com/results#!/file/YTE4MDcxMnIxcDV6QkJtUUIxZzY1TUJIbTc/regular/overview
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Programımızı sağ tıklayarak yönetici olarak başlatıyoruz.[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Telefonumuzun Cihaz Hakkında Bölümünden yapım numarasına 7 kere tıklayarak geliştirici seçeneklerini aktif ediyoruz. Daha sonra geliştirici seçeneklerine girerek USB hata ayıklama modunu etkinleştiriyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Programda Connect seçeneğine tıklayarak bilgisayarımıza bağladığımız cihazımızı seçiyoruz(İOS,Android vs)
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Açılan menüde cihazı bilgisayara hangi yöntemle bağladıysak onu seçiyoruz.( Wifi,Kablo vs. )
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Açılan pencerede Next butonuna tıklayarak bağladığımız cihazı bulmasını bekliyoruz daha sonra finish butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Bağlı olan cihazda Artık istediğimiz tüm bölümlerden veri alabilir,inceleme yapabilir aktarabiliriz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Verileri rapor etmek için Forensic Report bölümünden dışarı aktarabiliriz.[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Buradaki pencerede Report Wizard diyerek cihazımızda ki bilgileri dışarı aktarma menüsüne geliyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Telefonda rapora dahil edilmesini istediğimiz seçenekleri aktif ediyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Buradaki pencerede cihazımızdaki tüm bölümleri işaretliyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Burada ileri seçeneği ile devam ediyoruz[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Burada çıkan pencerede onaylayarak(yes) devam ediyoruz.
[/font]

[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Cihazımızın raporu tamamlanmıştır. 
[/font]
 

Yasal Uyarı

  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, ''İletişim'' linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı Navigasyon

Kullanıcı Menüsü