Polonya Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Kora

Yeni Ucube
13 Haz 2018
5
0
1
21
[font=Raleway,]Arkadaşlar bu konu altına Polonya hakkında bilmek istediğiniz ve merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz. Sorularınızdan yola çıkıp güzel bir yazı dizisi oluşturucam. Hem eğlenceli hem de bir şeyler öğrenip fikir edinebileceğiniz biz yazı dizisi olucak. Soruları bekliyorum.[/font]

ET TA MERE

Comunistanbul
13 Haz 2018
117
15
18
26
Harikalar diyarı
www.benavsilent.hol.es
Cvp: Polonya Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Merhaba KORA. Merak ettiğim, şu anda aklımda olan soruları sorayım. sonradan ekleme yapabilirim:
1. Polonyada mı yaşıyorsun, ya da orda yaşadın mı. Orda yaşamış olduğunu varsayarak sorulara devam ediyorum.
2. Polonya mı Türkiye mi? hangi ülkede daha mutlusun? Bana tavsiyen ne olur. (Ben de yurtdışına postalanmak istiyorum. yoksa vaz mı geçeyim.)
3. Orda hayat şartları nasıl? ülkenin asgari ücretiyle yaşanılabilecek bir yer mi?
4. Polonyaya gitmek istersem ingilizce bilmemen ne kadar sıkıntı yapar. Tutunma gibi bir şansım olur mu?
5. Oraya gidip çalışmak istersem çalışma imkanı var mı? İş imkanları ne durumda? Dil farkından dolayı mevcut işimi orda yapmam imkansız. Bu yüzden sıfırdan çalışmak, asgari ücretle çalışmak.
6. Bir miktar para kaldırabilecek miyim. Çünkü orda 1500 dolarla ülkeme giriş yapsam, üzerimde 7,200 tl kadar para ile gelmiş olurum. yurtdışınnı bu yüzden avantajı çok.

Kora

Yeni Ucube
13 Haz 2018
5
0
1
21

ET TA MERE' Alıntı:
Merhaba KORA. Merak ettiğim, şu anda aklımda olan soruları sorayım. sonradan ekleme yapabilirim:
1. Polonyada mı yaşıyorsun, ya da orda yaşadın mı. Orda yaşamış olduğunu varsayarak sorulara devam ediyorum.
2. Polonya mı Türkiye mi? hangi ülkede daha mutlusun? Bana tavsiyen ne olur. (Ben de yurtdışına postalanmak istiyorum. yoksa vaz mı geçeyim.)
3. Orda hayat şartları nasıl? ülkenin asgari ücretiyle yaşanılabilecek bir yer mi?
4. Polonyaya gitmek istersem ingilizce bilmemen ne kadar sıkıntı yapar. Tutunma gibi bir şansım olur mu?
5. Oraya gidip çalışmak istersem çalışma imkanı var mı? İş imkanları ne durumda? Dil farkından dolayı mevcut işimi orda yapmam imkansız. Bu yüzden sıfırdan çalışmak, asgari ücretle çalışmak.
6. Bir miktar para kaldırabilecek miyim. Çünkü orda 1500 dolarla ülkeme giriş yapsam, üzerimde 7,200 tl kadar para ile gelmiş olurum. yurtdışınnı bu yüzden avantajı çok.
Evet 2 yıldır Polonya'da yaşıyorum lisans eğitimi alıyorum ve Polonyada daha mutluyum ve geleceğimin Türkiye'dense burada daha iyi bir yere gelebileceğini ön görüyorum. öncelikle okul ile ilgiili bir yazı hazırladık onu yayınlıcam fakat sonrasında Polonyada ekonomi ve iş imkanları ile ilgili de detaylı bir yazı hazırlıcam o yazımı beklemeni tavsiye ederim

seridar

Yeni Ucube
8 Haz 2018
28
0
1
18

haı polonyada çok ırkçılık var diyolar esmerleredoğrumu