ODTÜ'den Ücretsiz Sertifika Almak

ET TA MERE

Comunistanbul
Asimile
13 Haz 2018
125
19
0
Awards
0
27
Harikalar diyarı
www.benavsilent.hol.es
Evet Arkadaşlar, yine bir sertifika konusuyla karşınızdayım, umarım faydalı bir anlatım olur. 
Lise hayatı bittiğinde, bizler için yeni bir dönem başlar. Ya uzatmalarla (Üniversite) devam ederiz, ya da direkt olarak zorlu iş hayatına başlarız. Başlarız dedim ama başlamak ta mesele. Herkes istediği yerde çalışmak ister, mesela ben de Naorobi Büyükelçiliğinde çalışmayı isterdim, ama olmuyor. Pembe hayallerimizi bırakıp bizi kabul edecekleri bir işte işe başlarız.

Günümüz dünyasında iş bulmak ve işçi bulmak artık çok daha kolaylaşmış, işveren aradığı nitelikteki işçiyi bulabilmek için başvuran kişilerden yeteneğini belgelerle kanıtlamasını ister. Türküye de henüz bu durumda işverenle karşılaşmasak da, gösterdiğimiz çabaların iş başvurusunda sunulması bize ekstra puan kazandırıp, rakiplerden bir adım önde olmamızı sağlar.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, yani ODTÜ, yani METU, işinde daha başarılı olabilmek ve iş başvurularında zengin bir öz geçmişe sahip olmamızı sağlayan, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bir platform oluşturdu. Bu platformda 100'ün üzerinde ders, bu derslerin başarılı bir şekilde bitirilmesi sonrası ücretsiz sertifika sunmaktadır. Böyle bir platformu görünce ilgimi çekti ve kayıt olup denemeye başladım. Dersler çok akıcı, kısa ve ortalama 2 ödev ve birkaç soruyla geçiyor. Bir dersten başarılı olduğunda, başarıyı belgeleyen bir sertifika veriliyor.

Bilgeiş Platformunun Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edildiğini söylemiştim. Bunun dışında Bazı paydaş kurumları şunlardır;

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG PRO)
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB)
Türkiye Odalar ve Borsalar Bİrliği (TOBB)
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER)
Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB)
EGE Teknopark
İzmir Bilimpark
Gaziantep Üniversitesi
İskenderun Teknik Üniversitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi
Ankara Üniversitesi​

Bİlgeiş platformunda her alanda ders bulabilirsiniz, Tasarım teknikleri ve programları, web programlama, python dersleri, etkili sunum teknikleri, işinizi internete taşıyın, programlamanın temelleri, fotoğrafçılıkla ilgili dersler, photpshop gibi programların bile dersleri bulunmaktadır.

​
Bilgeiş Nedir? Bilgeiş Projesi, Türkiye’de işçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlanması, teknolojiye uyumu geliştirilmiş bir işgücü piyasası oluşturulmasının desteklenmesi, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımın ve etkinliğinin artırılması, işçi ve işveren düzeyinde kapasite geliştirilmesi doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu çerçevede, Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Gaziantep olarak belirlenen 5 pilot ilde üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, sürekli eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri gibi paydaşlarla işbirliği protokolleri imzalanması, pilot illerde yaşayan işçi ve işverenlerin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, işletmelerin ihtiyacına yönelik 100 çevrim içi ders oluşturulmasına yönelik faaliyetler yürütülmesi planlanmıştır. 

- Projenin temel amacı işçi ve işverenlerin yeni teknolojilere uyum yeteneklerinin artırılmasıdır. 
- Bu kapsamda işçi ve işverenler için çevrim içi derslerden ücretsiz faydalanabilecekleri bir çevrimiçi bir platform oluşturmak amaçlanmaktadır. (grafik tasarımı, web sitesi geliştirme, yazılım geliştirme, dijital fotoğrafçılık vs. gibi başlıkları içeren en az 100 ders) 
- Çevrimiçi kurslarla KOBİ işveren ve çalışanlarının mesleki yetkinliklerini arttırmak amaçlanmaktadır. 
- Projeyi yaygınlaştırmak amacıyla konferanslar, toplantılar, seminerler ve atölye çalışmaları düzenlenecektir. 
- Projeyi sürdürülebilir hale getirmek için portalin ve çevrimiçi dersleri paydaşlardan alınacak geri bildirimler doğrultusunda sürekli olarak güncellenecektir. 
- KOBİ’lere ulaşma konusunda desteklerini almak amacıyla seçilen paydaşlarla protokoller imzalanacaktır. Bu protokoller yardımıyla, paydaşlar ile sürdürülebilir kurulacaktır. 
- İşveren ve işçiler yönetsel ve mesleki kapasitelerini artırmak için bu eğitimlere katılmaya teşvik edileceklerdir.
     Bu kadar bilgiden sonra benim kendi kazandığım bir sertifikayı size örnek olarak gösterip konuyu bitirmek istiyorum.
https://hizliresim.com/3zm5q0
Site: Bilgeİş Platformu
Umarım size faydası olur. Bir teşekkür etmeyi unutmayın. İyi Forumlar...

Kaynak: Ben

kolobay

Yeni Ucube
8 Haz 2018
41
62
0
Awards
0
Cvp: ODTÜ'den Ücretsiz Sertifika Almak

Buradan alınacak sertifika ne işe yarar bilmem ama site cidden çok kaliteli eğitim açısından içeriği zenginmiş.Konu için teşekkür ederim dostum.

Venia

Tanınmış Ucube
16 Tem 2018
427
849
50
Awards
0
22
Eskişehir
Cvp: ODTÜ'den Ücretsiz Sertifika Almak

Konu için Teşekkurler dostum daha fazla paylasimlarini bekliyoruz :)

YASAL UYARI

• Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü