Kötü Alışkanlıklardan Kolayca Kurtulmak

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
6 Haz 2018
140
323
17
17
İstanbul
o-drug-addiction-facebook

kötü alışkanlıkları bırakmak aslında çok kolay. fakat alışkanlıklara kendimiz karşı koymaya kalktığımızda zorlanırız. belki ilk iki üç gün kolay geçer fakat sonra, ‘bi kereden bir şey olmaz.’ gibi düşünceler gelir ve yoldan çıkartır.

ben bu yolla alkolü, şekeri, abur cuburu, sigarayı, ferreyi ve ertelemeyi kolayca bıraktım. sonuç olarak 30 kilo verdim, sevgili yaptım, bütün ilaçlardan kurtuldum ve her sabah huzurlu bir şekilde uyanıyorum. işte yöntem:

‘bağımlılık sesi’ni tespit et

her bağımlılığın ya da kötü alışkanlığın kendisine ait bir sesi vardır. bu sesler içimizde sürekli konuşarak arzularının yerine getirilmesini ister. bizim sesimizle ‘bir tane sigaradan bir şey çıkmaz’, ‘sigara içmen lazım. iyice huysuz bi adam oldun’ gibi şeyler söyler. bunlar adamı tekrar eski alışkanlıklarına döndürmeye çalışan yalanlardan ibarettir.

bağımlılık sesini düzenle

bağımlılık sesini düzene sokabilmek için önce bir ‘kural’ oluşturmak gerek. kural kesinlikle açık vermeyen hiçbir şekilde kıvıramayacağımız bir şey olmalı. mesela: ‘sigara içmek sağlığa zararlıdır. bu yüzden sigara içmiyorum’

kuralın kesinlikle zayıf noktası olmamalı. mesela, ‘sigarayı bırakıyorum ama ara sıra bir dal yakabilirim’ şeklinde bir kural olmaz. çünkü ara sıra demek bağımlılığa açık kapı bırakmaktır.

‘bağımlılık karakteri’ oluştur

‘bağımlılık sesi’ için kafanda herhangi bir karakter oluştur. mesela ‘sigara bağımlılığı karakteri’ yaşlı, çirkin, kanserli bir adam görünümünde olsun. böylelikle ‘yak bi sigara’ sesi geldiğinde bu karakterle muhatap olmuş olacağım kendimle değil. konuştuğu zaman kuralı hatırlatıp hemen susturmak gerek. bu şekilde istediklerini vermeyip yoksaydığımız karakterler kötü alışkanlıklarla beraber bir süre sonra ölüp gidecektir.

tavsiyeler:
  • karakter hiçbir şey yapamaz, en fazla konuşur durur. onun söylediklerini yapmak zorunda değiliz.​
  • yarattığın karakterle asla tartışma, yenilirsin. kuralı söyle ve tartışmayı kapat.​
  • karakteri çirkin hayal et. benim oluşturduğum karakter şişman, pislik içinde dolaşan bir domuz şeklinde idi.​
Kaynak:[Method] Quit Any Bad Habit INSTANTLY Without Willpower – Reddit

• Beğen
Tepkiler: badworm

Yasal Uyarı

• 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, ''İletişim'' linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı Navigasyon

Kullanıcı Menüsü