Google'da Hızlı İndex Alma Yöntemleri

#1
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlerle yeni açılan sitelerin Google'da daha hızlı nasıl index alabileceğini anlatmaya çalışacağım...

Evet, bilindiği üzere yeni web sitesi açan kişilerin en büyük sorunlarından biri açmış oldukları sitelerin geç index alıyor olmasıdır. Siteye eklenen içerikler öyle zaman oluyor ki, arama sonuçlarında görünmesi günlerce sürebiliyor. Ancak bu durum karşısında bir çok bilir kişi Ping atmanın çözüm olacağını söyler.

Evet, belki işe yarayabilir; fakat birazdan yazının devamında sizlere anlatacağım yöntemler daha hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

İlk önce sahip olduğunuz sitenizi "Google Search Console (Webmaster Tools)" paneline kaydetmeniz ve doğrulamanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi Google üzerinden bulabilirsiniz.

Peki, sitenin nasıl hızlı index almasını sağlarım?
Google Search Console hesabınıza otorum açınca karşısınıza size ait siteler çıkıyor.
Bu bölümde yeni içerik eklemiş olduğunuz siteni bağlantısını tıklayacaksınız.
Soldaki menüde bulunan "Tarama" kategorisini tıklayın.
Açılacak olan menüde "Google Gibi Getir" seçeneğini seçin.
Daha sonra sizden istenilen alana sitenizin adresini ya da hızlı index almasını istediğiniz sayfanın URL adresini giriyorsunuz.
En son işlemde "Getir" butonunu tıklayıp,a hemen peşine bir kaç saniye sonra ekrana gelecek "Dizine Gönder" butonunu tıklayacaksınız.
Yukarıdaki yöntem doğrultusunda sitenizin daha hızlı arama sonuçlarında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ama bazı zamanlar sistem yoğun olduğu için bu yöntemi uygularken hata alabilirsiniz. Bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar gönderme işlemini yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz.

İkinci yöntem daha basit ve etkili olandır!

İlk yöntem biraz uğraş gerektirdiği için sizinle daha basit olan yöntemi paylaşacağım.

Aşağıda vereceğim bağlantıyı tıklayarak da çok hız şekilde sitenize botları çağırabilirsiniz. Sitenizi ziyarete gelecek Google botları düşündüğünüzden daha kısa bir süre sonra içerik sayfanızı arama sonuçlarına ekleyecektir. 


Google URL Tara Sayfa Linki: 
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
[/font]


[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]     [/font]