Soru FLAC vb. Müziklerin Orjinalliği Hakkında.

altay

Yeni Ucube
Asimile
13 Ocak 2019
576
857
0
Awards
0
Bro, Şimdi iki tane flac Şarkı incelemesi yaptım.

1.Allame - AV Albümü [ Işıklar - Diğital Ortam FLAC ] [ A ]

https://ucubeler.net/threads/allame-av-flac.1079/

Allame.png

2.Eminem - Kamikaze Albümden [ The Ringer - CD'den FLAC ] [RA]

https://ucubeler.net/threads/eminem-kamikaze-flac-2018.1095/

The Ringer.png

Spectro programı ile her iki şarkıya baktığımda her zaman veri kabının olduğu,
orjinal asıl doyanın büyüklüğünün daha fazla ve orjinalliğin %50-70 seviyelerinde
izlenimi oluştu.

Orjinallikle ilgili görüş izlenim ve önerilerinizi alabilirmiyim.

Son düzenleme:

bugrahanakca

Moderatör
Yönetici
Moderatör
V.I.P.
Müzik Mod
7 Haz 2018
323
1,053
0
Awards
0
İzmir
Şöyle ki flac dosya uzantısında veri kaybı olmadan ses sıkıştırılır.
Bu ses sıkıştırma 8 kademeden oluşur ve en yüksek kademe en düşük boyut anlamına gelir.
Hangi kademede sıkıştırırsan sıkıştır seste veri kaybı meydana gelmez.
Fark edebileceğin tek şey şarkının player tarafından yüklenme hızı olur, daha çok sıkıştırılan biraz daha geç açılır çünkü çözümlenmesi biraz daha sürer.

Spectro programındaki (%x original) ibaresi sıkıştırılmış dosyanın çözümlenmiş dosyaya oranını verir. Şarki orijinalliği ile bir ilgisi yoktur yani.

Screenshot_20190216-192310_Calculator.jpg
Allame'nin Işıklar şarkısındaki boyutların oranı orada belirtilen (%67 original) ibaresini bu şekilde oluşturuyor yani.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: altay

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
Co-Admin
6 Haz 2018
214
1,250
106
Awards
0
19
İstanbul
Rap, pop türünde çok fazla fark edilecek farklı enstrüman bulunmuyor. Ki büyük çoğunluk spotify, youtube, deezerda bulunuyor. Metal müzikte örneğin loseless tracklerde ilk defa duyacağımız enstrümanlar bulunuyor. Ki bu kulaklık kalitesine de bağlı. Metal müzik dinlerken Tidal Hi-Fi kullanıyorum bu yüzden, kayıpsız mükemmel ses deneyimi veriyor. Rap, elektro vs dinlerken çok bir farklılık bulunmadığından m4a tercihim oluyor veya spotify 320kbps. Aşırı teknik bilmem ama kaliteli kualklığınız varsa ve metal, heavy metal, rock dinliyordanız kesinlikle tidal hi-fi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: altay

bugrahanakca

Moderatör
Yönetici
Moderatör
V.I.P.
Müzik Mod
7 Haz 2018
323
1,053
0
Awards
0
İzmir
Rock şarkılarında kulaklık gerçekten bariz farkediyor. Ama elektronik müzikte de bariz fark ediyor basın netliği temizliği bile aşırı derecede fark ediyor elektronik müzikte de. Deezerın hifi servisi daha ucuz diye biliyorum bu ara tidaldan bir bakmakta fayda var.

altay

Yeni Ucube
Asimile
13 Ocak 2019
576
857
0
Awards
0
Rap, pop türünde çok fazla fark edilecek farklı enstrüman bulunmuyor. Ki büyük çoğunluk spotify, youtube, deezerda bulunuyor. Metal müzikte örneğin loseless tracklerde ilk defa duyacağımız enstrümanlar bulunuyor. Ki bu kulaklık kalitesine de bağlı. Metal müzik dinlerken Tidal Hi-Fi kullanıyorum bu yüzden, kayıpsız mükemmel ses deneyimi veriyor. Rap, elektro vs dinlerken çok bir farklılık bulunmadığından m4a tercihim oluyor veya spotify 320kbps. Aşırı teknik bilmem ama kaliteli kualklığınız varsa ve metal, heavy metal, rock dinliyordanız kesinlikle tidal hi-fi öneririm.
Rock şarkılarında kulaklık gerçekten bariz farkediyor. Ama elektronik müzikte de bariz fark ediyor basın netliği temizliği bile aşırı derecede fark ediyor elektronik müzikte de. Deezerın hifi servisi daha ucuz diye biliyorum bu ara tidaldan bir bakmakta fayda var.

https://ucubeler.net/threads/wiz-khalifa-alright-flac-24bit-2019.1167/
Hocam 24bit single ekledim bunda duymadığımız enstrüman sesleri oluyormu, ayrıca bir kaç güne kalmaz yüksek seviyede rap albüm ekleyeceğim dinleyip fark olup olmadığını bizlerle paylaşırmısınız.

Son düzenleme:

bugrahanakca

Moderatör
Yönetici
Moderatör
V.I.P.
Müzik Mod
7 Haz 2018
323
1,053
0
Awards
0
İzmir
  • Beğen
Tepkiler: altay ve #Nasos

YASAL UYARI

• Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü