Film & Dizi Forumlarında İçerik Paylaşma

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
Co-Admin
6 Haz 2018
216
1,286
106
Awards
0
19
İstanbul
Selam dostlar;
Forum içinde kolayca Film & Dizi paylaşmanız için yeni bir altyapı kullanıyoruz. Bu altyapı sayesinde TMDb linkini girerek yeni konu oluşturabiliyorsunuz.

Kullanımı konusunda sorunu olan arkadaşlar için anlatım konusu oluşturma gereği duydum.

1) Öncelikle konuları paylaşabileceğiniz kategorileri ve paylaşma seçeneklerinizi belirteyim.
Diziler için;
Diziler Forumu
Animeler Forumu
Belgeseller
Torrent Diziler(Yoruma torrent linki bırakılmak zorunda.)

Film paylaşımlarınız için;
Filmler Forumu
Belgeseller
Torrent Filmler(Yoruma torrent linki bırakılmak zorunda.)

forumlarını kullanabilirsiniz.
Örneğin Film forumunda dizi paylaşmaya çalıştınız;
Screenshot_9.png
Şu tip bir hatayla karşılaşırsınız.

2) Film paylaşacağımız senaryosunu uygulayalım. Filmler forumuna girelim(Tıkla Git)
Screenshot_1.png

3) Foruma girdiğimizde bizi "Filminiz için TMDb Bağlantısı veya ID'niz yok mu? Film Veri Tabanı ’na gidin ve bakın." yazısı karşılıyor. Buradan TMDb'ye girelim.
Screenshot_2.png

4) TMDb'ye girdiğimizde yukarıda arama butonu bulunuyor. Buradan istediğimiz film & diziyi aratabiliyoruz.

5) Örneğin "The Predator" filmini aratalım.

6) Filmi seçip üstüne tıklayarak filmin sayfasına gidelim. URL kısmını kopyalamamız yeterli.

6.1) Eğer isterseniz URL içinde bulunan Dizi & Film ID'si olan rakamları da kopyalayabilirsiniz. (Görseldeki rakamlar 346910)

7)Foruma Geri dönerek Konu Başlığı, TMDb linki veya film ID'si yazan bölüme URL veya film ID'sini yapıştırıyoruz. Başka herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Film bilgileri otomatik olarak konu içinde bulunacak.

8)Tebrikler! Konunuzu başarılı bir şekilde oluşturdunuz. :)

Görsel anlatım ve yazılı anlatım yeterli olmadıysa videolu anlatım ile konumuza son verelim.

Herhangi bir sorunuz olursa yorumda sormaktan çekinmeyin.
İyi Forumlar Dilerim​

YASAL UYARI

• Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü