Esrar İçmeyin (Şaka Şaka İçin amk)

Bayx-X

MemorieS
Admin
6 Haz 2018
63
20
5
Awards
0
KIC 8462852
ucubeler.net
Esrar içmeyin.

Fakat esrardan on kat zararlı yeni Maddeler var piyasada. Gençlerimiz bu sonradan peydah olan bozai yüzünden ölüyorlar. Aslına bakarsanız orijinal bozai sentetik marihuana sentezlerindendir.. Marihuana kullanımına bağlı 1 tek ölüm dahi rapor edilmemiştir. Fakat Ülkemizde bonzai adı ile merdiven altı üretilen kişiyi kendinden geçirmesi için fare zehri, tarım ilacı vs. İle hazırlanmış maddeler dağıtılmakta. Ben yıllardır Esrar içerim başka şeyler denemedim. Zararınıda görmedim. Şu an yurt dışındayım 1,5 senedir ağzıma sürmedim ama döndüğümde içerim.

Demem o ki büyük ülkeler uyuşturucuya bağlı ölümleri durdurmak için Esrarı (marihuana) serbest bıraktılar ve bugun istediklerini başardılar. Uyuşturucu bitirmek için dünyada söz sahibi 17 ülke gibi bizde Esrarı serbest bırakmalıyız. Bu kararı ilk alan Hollanda bugun Eroin bonzai gibi rezillikler ile uğraşıyorum bir kenara bırakın ülkenin en büyük hapishanelerini kapatıyor.

Çünkü adamların suçlusu yok. Şuda bir gerçek ki bizde serbest olması için önce yeniden tüm dünyada serbest olması gerekmekte.

Bu bize ne kadar can, para, zaman kaybettirir veya bu süre içerisinde ne kadar terörist peydah olup bu iş ten ne paralar kazanılır.?

Bunu önyargısızca bir düşünmek gerekli. Sonuç itibariyle dünya Sağlık örgütünün sigaradan daha az bağımlılık yaptığı ve daha az zarar verdiğini ispatlamış, yayınlamış olduğu;

Veya Kanser başta olmak üzere bir çok hastalığın Tedavisinde kullanılan Esrar dan bahsediyorum…

Bayx-X

TERLAN

Yeni Ucube
8 Haz 2018
20
0
0
Awards
0
23
@"Bayx-X" Hocam ben diğer ülkelerde suç oranının düşük olma sebebini şu şekil düşünüyorum. Abi bizde işsiz adam çok. Okuyup da işsiz adam çok ha, öğretmen olduğu halde işsizler var. Değer verilmiyor insana. Yabancı ülkenin çöpçüsüne (mesleği küçümsemek anlamında anlama lütfen, en saygın duyduğum mesleklerdendir) 7bin-10bin arası maaş veriliyor. bizim ülkede kendini yırtan tıpçılar dişçiler zar zor o parayı kazanıyor. yabancı ülkede çocuğun doğuyor değer veriyorlar.maaşa bağlıyorlar seni bunun için. evin yok ev veriyorlar. işin yok iş veriyorlar. şöyle düşün, her şey yolunda gidiyor. mutsuz insan çok az ,stresli insan çok az. yarın diye bir dert yok. çünkü destek görüyorlar, değer görüyorlar. değerli hisseden adam kalkıp adam öldürmez kolay kolay. hırsızlık yapmaz. (hobiye bişey diyemem :D ) asgari ücret minimum seviyede.. 6-7 çocuğunu okutup (ilkokul, lise ortaokul, üniversite vs) asgari ücretle çalışan saygın insanlar biliyorum. kafayı yer insan yahu. intihar eden adam çok, çıkmazdasın. para önemli bişey. her şey paraya bakıyor. para sıkıntın çok yoksa mutlu ve huzurlusundur. suç oranı ciddi manada azalır. suç oranı azalırsa da düzen oturur yavaş yavaş.

YASAL UYARI

• Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "[email protected]" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü