Deep Web'in Faydaları

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
Co-Admin
6 Haz 2018
215
1,377
106
Awards
0
19
İstanbul

1. Anonimlik
Anonimlik, birçok kişinin gizli ağa doğru yol almasının ve internette gezinmek için Dark web tarayıcılarını tercih etmesinin temel nedenidir. Bununla birlikte, gizlenmenin gizliliğe yardımcı olduğu kadar, suç faaliyetlerini de barındırır. Dark webin itibarının biraz ürkütücü olmasının sebebi de budur.

2. Konuşma Özgürlüğü
Konuşma Özgürlüğü evrensel değildir ve çoğu ülke bunu bir vatandaşın temel hakkı olarak görmez. Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birkaç ülke, konuşma özgürlüğünü teşvik ederken, dünya çapında birçok ülkenin vatandaşları için uzak bir rüyadır. Deep web taraması, bu gibi ulusların vatandaşlarının kimliklerini gizlemelerine ve fikirlerini özgürce ifade etmelerine olanak tanır. Deep web taraması aynı zamanda ülkenin herhangi bir sansürünü ortadan kaldırır ve her şey Dark web'de herhangi bir kısıtlama olmaksızın erişilebilir.

3. Bilgi
Deep Web veya Dark Web'de doktorlar, bilim adamları, araştırmacılar ve öğretmenler için herhangi bir kısıtlama veya sansür olmaksızın verilerini paylaşmaları için mükemmel bir platformdur. Çoğu hükümetin Dark web üzerindeki bazı sağlık veya sosyal inançları yeniden tanımlamak ya da içermek istediği bilimsel bulgular ile ilgili verileri bulacaksınız. En önemlisi, bu gizli ağda en saf haliyle mevcut olan edebiyat eserlerini bulacaksınız. Bilgi, filtrelenmediğinde en iyi şekilde sunulur. Dark web, farklı düşünceler içeren tüm edebiyat çalışmalarını barındırır. Okullarda veya kolejlerde bile bulunmayan Deep web'deki bilgilere erişebilirsiniz.

4. Siyasal Aktivizm
Deep web, asil nedenleriyle liderlere ve politik aktivistlere de yardımcı oluyor. Baskıcı bir hükümet yapısında, bilgi her zaman manipüle edilir ve kısıtlanır. Yönetim; çoğu zaman, her vatandaşın internet üzerindeki faaliyetlerine bir saat tutar ve devrimci düşüncelerin yayılmasını engeller. Deep web, baskıcı hükümet yapısıyla bu milletlere mensup insanlar için en iyi platformdur. Dark web, liderlerin temel haklarıyla ilgili olarak insanları devrimden geçirmeleri ve eğitmeleri için özel ve güvenli bir iletişim hattı sunmaktadır.
 

YASAL UYARI

  • Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü