Deep web veya dark web nedir?

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
6 Haz 2018
135
319
17
17
İstanbul
Eğer kullandığınız internetin milyarlarca web siteleri, etki alanları ve uygulamaları büyük bir ağ olduğunu düşünüyorsanız, o zaman sadece 4% internete girmiş olmanız size sürpriz olabilir. Web dünyasının geri kalanı 96 % orada ama dış dünyadan gizli bir buzdağının alt kısmı gibidir. İlgili "Kalıplaşmış" Resim;


Ancak, Dark Web veya Deep Web'e, Google veya diğer arama motorları yoluyla ulaşamazsınız.Bu aslında Dark Web'in Google veya diğer arama motorlarının ötesinde olmasıdır. Dark Web'in gerçek dünyadan tamamen farklı olması yasadışı faaliyetleri çekme sebepleri arasındadır. Sadece arama motorları değil, hükümet ajanları onları takip edemez, Bu sebeple herhangi bir kısıtlama veya gözetleme olmadan hemen hemen her şeyi takas edebilirsiniz.

Bu nedenle, dünyanın en yasadışı ve etik olmayan işletmeler için ideal bir merkez haline gelir.
 

Yasal Uyarı

  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, ''İletişim'' linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı Navigasyon

Kullanıcı Menüsü