Deep web veya dark web nedir?

#Nasos

sudo rm -rf /*
Yönetici
Co-Admin
6 Haz 2018
215
1,377
106
Awards
0
19
İstanbul
Eğer kullandığınız internetin milyarlarca web siteleri, etki alanları ve uygulamaları büyük bir ağ olduğunu düşünüyorsanız, o zaman sadece 4% internete girmiş olmanız size sürpriz olabilir. Web dünyasının geri kalanı 96 % orada ama dış dünyadan gizli bir buzdağının alt kısmı gibidir. İlgili "Kalıplaşmış" Resim;


Ancak, Dark Web veya Deep Web'e, Google veya diğer arama motorları yoluyla ulaşamazsınız.Bu aslında Dark Web'in Google veya diğer arama motorlarının ötesinde olmasıdır. Dark Web'in gerçek dünyadan tamamen farklı olması yasadışı faaliyetleri çekme sebepleri arasındadır. Sadece arama motorları değil, hükümet ajanları onları takip edemez, Bu sebeple herhangi bir kısıtlama veya gözetleme olmadan hemen hemen her şeyi takas edebilirsiniz.

Bu nedenle, dünyanın en yasadışı ve etik olmayan işletmeler için ideal bir merkez haline gelir.
 

YASAL UYARI

  • Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü