#1 C# ille Tarayıcıya Kayıtlı Verileri Çekmek ve Log Dosyası Oluşturmak

Râiw Kâli

Yeni Ucube
14 Haz 2018
55
6
0
Awards
0
26

C# ile Tarayıcıya Kayıtlı Verileri Çekmek ve Log Dosyası Oluşturmak

Merhaba ucubeler C# programlamanın ilk serisi ile karşınızdayım, fakat bu konu diğer konulara nazaran size daha da çok kolaylık sağlayacak, bu konumda size kodlarını vermeyip direk programın çalışır halde exe dosyasını vereceğim, bu sayede bilgisayarında Visiual Studio kurulu olmayan arkadaşlarda bu uygulamadan yararlanabilecek. Çok daha fazla uzatmadan size programın çalışma mantığını anlatıp direkt olarak linklerini vereceğim. Fakat belirtmek isterim ki bu konumda virüstotal linki ekleyemeyeceğim, çünkü rar dosyası içindeki WebBrowser.exe virüs olarak algılanıyor, bunun nedeni bu dosyanın tarayıcılardaki kayıtlı url kullanıcı adı ve şifrelerini çekmesi.

---

Programı rardan çıkarmadan önce lütfen bilgisayarınızda antivürüs programı koruması varsa kapatınız, ayrıca Windows 10 kullanıcıları Windows Defender kısmında bulunan Virüs ve Tehdit Koruması -> Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları yolundan Gerçek Zamanlı Koruma seçeneğini devre dışı bırakmalıdır, bunun nedeni yukarıda da açıkladığım gibi WebBrowser.exe virüs olarak gözüküyor, fakat şu konuda temenni ederim ki oluşturulan log dosyası sadece sizin ekranınızda gözüküyor ve herhangi bir kişiye gitmiyor, kendi bilgisayarında denemek istemeyen kullanıcılar bir USB bellek yardımı ile tüm dosyayı bir USB bellek içine aktarıp başka bir bilgisayarda deneyebilir, fakat denemeden önce deneyeceğiniz bilgisayarda eğer antivürüs programı bulunuyorsa bunu kapatmanız gerekir ayrıca işletim sistemi Windows 10 ise Windows Defender uygulamasındaki Gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakın.

---

Programın çalışma mantığı çalıştırılan bilgisayarda kurulu olan tarayıcılardaki, tarayıcıya kayıtlı tüm url kullanıcı adı ve şifrelerin tarayıcılardan çekilip bir log dosyası oluşturmasıdır, log dosyası oluşturma biçimi metin belgesidir ve çift tıklayarak açabilirsiniz. Desteklenen tarayıcılar Explorer, Chrome, Mozilla, Safari ve Opera.

---

Öncelikle aşağıda size verdiğim linkteki dosyayı indirip rardan çıkarıyoruz, bu arada ben de sizinle birlikte bu işlemi gerçekleştirip güveninizi kazanmak adına bir eylemde bulunacağım.

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Programımızı rardan çıkardıktan sonra USB Stealer adlı bir klasör karşımıza çıkıyor, bu klasörün içinde bulunan USB Hızlandır.exe adlı uygulamamızı çalıştırıyoruz ve karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor;Bu ekrandan sonra herhangi bir tuşa basarak programdan çıkıyoruz ve klasörümüzün içine log.txt belgemizin gelmesini bekliyoruz.Şu kısım çok önemlidir ki WebBrowser.exe ve USB Hızlandır.exe aynı dizinde yani aynı klasör içinde olmalıdır yoksa log.txt dosyası oluşturulmaz. Ortalama 30 sanise veya 1 saniye aralığında program log.txt belgesini karşınıza çıkaracaktır, gördüğünüz gibi çalıştırdığınız programlar ile aynı dizine çıkartıyor başka bir dizinde aramayın.

---

Log.txt dosyamız geldi, şimdi bunun içine ve çektiği verilere bir bakalım hangi değer neyi gösteriyor bunu size açıklayarak konumu bitirmek istiyorum.Şunu belirtmek isterim ki bu program sadece tarayıcılara kaydedilmiş şifreleri gösterir, log.txt dosyanız karşınıza boş geldiyse program çalışmıyor veya herhangi bir başka düşüneye kapılmayın çünkü XP işletim sisteminde bile çalışıyor, eğer log.txt dosyası boş gelmiş ise işlemi gerçekleştirdiğiniz bilgisayarın tarayıcısında kayıtlı şifre bulunmadığından böyle bir boş dosya ile karşılaşabilirsiniz. Hemen hangi satırın neyi temsil ettiğini açıklayarak konuyu bitireyim.

---

URL : Bu satır verilerin çekildiği internet sitesini gösterir. 
Web Browser : Bu satır verilerin hangi tarayıcıdan çekildiğini gösterir.
User Name : Bu satır verileri çektiğiniz internet sitesindeki kullanıcı adıdır.
Password : Bu satır verileri çektiğiniz internet sitesindeki şifredir.
Password Strength : Bu satır verileri çektiğiniz internet sitesindeki şifrenin zorluk seviyesidir.
User Name Field : Bu satır verileri çektiğiniz internet sitesindeki kullanıcı adının yazıldığı text kutusunun name değeridir.
Password Field : Bu satır verileri çektiğiniz internet sitesindeki şifrenin yazıldığı text kutusunun name değeridir.

---

Aslında sizin işinize yarayacak toplamda üç satır vardır ki bunlar User Name, Password ve URL satırlardır fakat hangi değişkenin neyi temsil ettiğini açıklamak istedim fazla bilgi göz çıkarmaz sonuçta neyi nereden aldığınızı hangi değişkene ne isim atandığını ve bu değişkenler ile ne yapıldığını bilin. Program Microsoft Net Framework 4.5 çatısı altında yazılmıştır, sanmıyorum ama iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

---

Zaman ayırıp okuyan tüm ucubelere teşekkürü borç bilir konudan yararlanan ve daha fazla kitleye ulaşmamızı isteyen arkadaşlardan da ufak bir ricam olacak, lütfen konuyu güncel tutarak bu konu ve seriden yararlanmak isteyen arkadaşlara da öncü ve yardımcı olunuz, esen kalın ucubeler!
 

Venia

Tanınmış Ucube
16 Tem 2018
419
926
50
Awards
0
23
Eskişehir
Cvp: #1 C# ille Tarayıcıya Kayıtlı Verileri Çekmek ve Log Dosyası Oluşturmak

Teşekkürler dostum
 

YASAL UYARI

  • Forum kurallarının "1.4." maddesinde de yazdığı gibi "Forumda Yazılan Mesajlardan Tamamen Yazan Forum Üyesi Sorumludur, forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez." buna istinaden; 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nin 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz, yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Ucubeler.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler, "ihbar@ucubeler.net" e-posta adresinden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek şikayetler hakkında gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahibi şahıslara bilgi verilecektir.

Hızlı İşlemler

Kullanıcı Menüsü